Przeczytaj obszerną relację z zawodów, które odbyły się

w hali konińskiego MOSiR-u. Ekipa naszej szkoły wywalczyła III miejsce!

>>>Tu kliknij, aby przeczytać o rywalizacji chłopców<<<

>>>W tym miejscu przeczytasz o brązowym medalu dziewcząt<<<<

30 października 2012

MISTRZOSTWA POZNANIA

W BADMINTONIE CHŁOPCÓW

Badminton – dwa medale dla „Dwudziestki”

26 listopada 2012 roku odbyły się finałowe turnieje Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Chłopców i Dziewcząt. Awans do tych finałów wywalczyli, we wcześniejszych eliminacjach, uczniowie naszej szkoły.

Finał dziewcząt rozegrany został w Szkole Podstawowej nr 18. Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Hildebrandt i Klara Halek po doskonałych pojedynkach zdobyły brązowy medal. Miejsce pierwsze przypadło dziewczętom z SP 18, a srebrny medal uczennicom SP 82.

Finał chłopców rozegrany został w naszej szkole. Reprezentacja „Dwudziestki”: Jakub Marciniak, Krzysztof Kulczak i Dawid Nowak była w znakomitej dyspozycji. Nie przegrała żadnego pojedynku i zasłużenie zdobyła złoty medal! Drugie miejsce przypadło uczniom SP 82, a brązowy medal chłopcom ze Szkoły Salezjańskiej.

Dziewczęta i chłopcy zakwalifikowali się do Finału Mistrzostw Wielkopolski, który odbędzie się w Koninie 11 grudnia br.

GRATULUJEMY !!!

27 października 2012

ZAWODY SMOCZYCH ŁODZI

NA TERMACH MALTAŃSKICH

Z OKAZJI 100-LECIA KS WARTA POZNAŃ

W sobotę, 27 października na Termach Maltańskich odbyły się pasjonujące zawody sportowe.
Nie był to wyścig, lecz próba sił i techniki. Smocze łodzie tym razem nie płynęły do przodu, zawodnicy drużyn przeciwnych siadali w jednej łodzi dryfującej na basenie, zwracając się do siebie twarzami.
Na komendę startera wiosłowali w przeciwnych kierunkach. Zwyciężała ta załoga, której siła ramion umożliwiła szybsze minięcie wyznaczonego punktu. Zabawy było co nie miara. Nasza załoga dzielnie stawiała opór rywalom w rezultacie zajmując 3 miejsce wśród szkół podstawowych.

BIEG Z KLASĄ

16 września 2012r. odbyła się III edycja "Biegu z klasą". To świetna zabawa biegowa, której celem jest popularyzacja aktywności przez bieganie. W biegu na 5 km wzięło udział 21 uczniów z naszej szkoły i czworo nauczycieli.

9 września 2012

NASZ ABSOLWENT WYGRYWA PUCHAR MIEDZYNARODOWY

9 września 2012 r. na stadionie "Orzeł" w Warszawie odbył się VII Międzynarodowy Puchar Lekkoatletyczny. Udział wzięli reprezentanci 8 państw: Polska, Węgry, Słowacja, Ukraina, Litwa, Łotwa, Estonia i Czechy.

Reprezentantem naszego kraju był Mistrz i Rekordzista "Ogólnopolskich Czwartków LA" DANIEL SARNOWSKI (absolwent SP 20)

Tu też nie dał żadnych szans rywalom! Wygrał w biegu na dystansie 300 m z wynikiem 39,36, drugi był Węgier 41,38, a na trzecim miejscu uplasował się zawodnik ze Słowacji z wynikiem 41,43.

© Magdalena Krzyżańska Design by Szablony.Maniak.Pl.